BTM dr Jurkiewicz logo BTM - dr Jurkiewicz   Adres: ul. Bartoszka 4/3, 00-710 Warszawa  tel.: +48 602 134 273  e-mail: biuro@btmjurkiewicz.pl BTM dr Jurkiewicz english version

Ekologiczne bloczki gliniane i zaprawa murarska

bloczki gliniane Coraz częściej poszukujemy nowych, lepszych i bardziej przyjaznych środowisku metod wznoszenia domów. Naszą odpowiedzią na potrzeby entuzjastów ekologii są bloczki gliniane, które z powodzeniem mogą służyć do budowy domów, które w niczym nie przypominają starych lepianek. Wręcz przeciwnie – z pomocą innowacyjnych bloczków z gliny powstają nowoczesne domy energooszczędne.

Oferowane przez nas bloczki z gliny i słomy powstają z w pełni naturalnych materiałów i przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, wpisując się w trend ekologicznego budownictwa. Z ich pomocą możliwe jest wznoszenie budynków, które spełniają wszystkie wymagania techniczne.


Ręcznie wykonywane bloczki z gliny i słomy
To jednak dopiero początek bloczków glinianych, które proponujemy Klientom firmy BTM Jurkiewicz. Bloczki z gliny i słomy zapewniają bowiem świetną izolację termiczną i akustyczną pomieszczeń, są odporne na ogień oraz naturalnie wchłaniają i wyparowują wilgoć. Dzięki zastosowaniu bloczków glinianych w budynkach możliwe jest zachowanie odpowiedniego poziomu wilgotności.

Bloczki gliniane wykonujemy ręcznie, a następnie suszymy na słońcu. Doskonale sprawdzają się one jako materiał izolacyjny oraz jako wypełnienie w konstrukcjach ryglowych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą ekologicznych, lekkich bloczków, dostępnych w różnych rozmiarach.


Ekologiczna zaprawa murarska
Klientom firmy BTM Jurkiewicz proponujemy również ekologiczną zaprawę murarską. Znajduje ona zastosowanie do murowania ścian i przegród z bloczków glinianych bądź cegły. Wszystkie zainteresowane ofertą osoby zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy.

Aktualnie w produkcji:

 • BLOCZEK 2DF
  Wymiary: 24,5 x 11,5 x 11,5 cm
  Ciężar objętościowy: 700 kg/m3
  Zużycie na 1 m2 muru – 33 szt.
  Dostawa – palety -350 szt.
  Do murowania stosuje się zaprawę glinianą o parametrach takich jak bloczek.
 • BLOCZEK 3DF
  Wymiary: 24,5 x 17,5 x 11,5 cm
  Ciężar objętościowy: 900 kg/m3
  Zużycie na 1 m2 muru – 33 szt.
  Dostawa – palety -350 szt.
 • CEGŁA PRASOWANA - /niewypalana/
  Wymiary 29,5 x 14,0 x 9,5
  Ciężar objętościowy 1300 – 1800 kg/m3 /w zależności od zamówienia/.
  Składniki: glina, piasek, wypełniacze.
 • ZAPRAWA MURARSKA
  Zaprawa do murowania ścian i przegród z bloczków lub z cegły.
  Dostawa – Big-back o objętości ok. 1 m3
  Dostarczana w stanie wilgotnym – do użycia w ciągu 3 tygodni.