BTM dr Jurkiewicz logo BTM - dr Jurkiewicz   Adres: ul. Bartoszka 4/3, 00-710 Warszawa  tel.: +48 602 134 273  e-mail: biuro@btmjurkiewicz.pl BTM dr Jurkiewicz english version

Tynki i farby gliniane

Glina to jeden z najstarszych materiałów budowlanych. Nasi przodkowie korzystali z niej głównie ze względu na powszechny dostęp. Dziś motywacje osób, wznoszących wymarzone domy są inne. Coraz częściej poszukują oni ekologicznych materiałów budowlanych, w pełni funkcjonalnych, przyjaznych środowisku i dobrych dla zdrowia użytkowników.

W odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania zwolenników ekologicznego budownictwa, rozszerzyliśmy ofertę firmy BTM Jurkiewicz o tynki i farby gliniane. Ich zastosowanie podczas budowy wpływa pozytywnie na klimat pomieszczeń, co odróżnia je od tradycyjnych tynków i farb cementowych.


Ekologiczne tynki i farby mają wiele zalet
Wśród głównych zalet tynków i farb glinianych wymienić należy zdolność do samoistnej regulacji wilgotności i temperatury w pomieszczeniach. Ściany pokryte tynkami i farbami glinianymi są w stanie pochłaniać nadmiar wilgoci i oddawać ją wraz ze wzrostem temperatury.

Tynki i farby gliniane umożliwiają również eliminację „smogu elektrycznego” oraz pochłaniają dym papierosowy. Pomieszczenia z gliny są szczególnie przyjazne dla osób o skłonnościach alergicznych. Dobra akustyka pomieszczeń, w których zastosowano tynki i farby gliniane sprawia, że doskonale sprawdzają się one w budownictwie mieszkalnym.

Oferowane materiały budowlane składają się w całości z naturalnych materiałówEkologiczne tynki i farby dostępne w ofercie BTM Jurkiewicz są w pełni ekologiczne. Stanowią one połączenie gliny, iłu, piasków oraz szlachetnych wypełniaczy naturalnego pochodzenia. Klientów zainteresowanych ofertą, zachęcamy do zapoznania się z jej szczegółami oraz do kontaktu w celu omówienia szczegółów. BTM JURKIEWICZ to firma z tradycjami i bogatym doświadczeniem. Doskonale znamy rosnące potrzeby i wymagania naszych Klientów i chętnie wychodzimy im naprzeciw. Fundamentem naszej działalności jest profesjonalne i kompleksowe osuszanie budynków. Poza tym, oferujemy Państwu również wysokiej klasy produkty pochodzenia naturalnego, jak tynki gliniane oraz farby gliniane. Materiały te doskonale sprawdzają się w budynkach, których ściany wykonane są ze szczelnych materiałów utrudniających „oddychanie”. Nie tylko wprowadzają korzystne zmiany w atmosferze pomieszczeń, eliminują wpływ „smogu elektrycznego”, ale także regulują temperaturę i korzystnie wpływają na uczulenia alergiczne. Co więcej, oferowane przez nas tynki gliniane oraz farby gliniane wprowadzają samoistną regulację wilgotności, oddając niedobór i przejmując jej nadmiar. W każdej chwili jesteśmy do Państwa dyspozycji, służąc radą w wyborze odpowiednich produktów.

Prezentowane w ofercie produkty są pochodzenia naturalnego, a w ich skład wchodzą:
  • iły,
  • gliny,
  • piaski,
  • szlachetne wypełniacze naturalne.
Odmienność tych materiałów w stosunku do tradycyjnych tynków i farb cementowych, wapiennych i mineralnych polega na użyciu składników pochodzących bezpośrednio z natury.
Użyte jako tynki bądź farby materiały te wprowadzają korzystne zmiany w atmosferze pomieszczeń:
  • prowadzą samoistną regulację wilgotności (oddają niedobór, przejmują nadmiar)
  • regulują temperaturę
  • korzystnie wpływają na uczulenia alergiczne
  • eliminują wpływ „smogu elektrycznego”
Materiały te są szczególnie zalecane w budynkach których ściany wykonane są np. z monolitycznych elementów betonowych lub innych szczelnych materiałów utrudniających „oddychanie”.