Projekt biznesowy: wsparcie Twojej rodziny i przyjaciół, to konieczność!

Business meeting and teamwork by business people in office

Jeśli Twoi najbliżsi nie wspierają Cię, to droga przed Tobą będzie trudniejsza. Oczywiście, będziesz musiał nauczyć się poświęcać im czas bez inwigilowania ich swoimi problemami, ale poprzez słuchanie ich bez posiadania swojego umysłu gdzie indziej. Kiedy zakładasz firmę, Twój współmałżonek odgrywa decydującą rolę w sukcesie Twojego przedsięwzięcia. Ich zaangażowanie pozwoli Ci dzielić się swoją pasją, a gdy czasem będziesz na skraju rezygnacji, ich życzliwość i zachęta pozwolą Ci kontynuować.

Najbardziej „ekonomiczny autokar”: rodzina.

Samotność jest złem, które często zżera przedsiębiorcę. Często czują się oni odizolowani w swojej przygodzie z przedsiębiorczością i dlatego potrzebują obecności i wsparcia bliskich osób, w szczególności rodziny. Twoi bliscy będą często pocieszającym elementem, który pozwoli Ci się utrzymać, gdy poczujesz, że chcesz zakończyć pracę. Jest to jeden z powodów, dla których wielu przedsiębiorców potrzebuje coacha. W momencie tworzenia budżet jest czasami ograniczony i dlatego to rodzina lub przyjaciele zastępują trenera. Jeśli twoja rodzina ma do ciebie zaufanie, będzie szukać rozwiązań, dobrych pomysłów, gdy mnożą się przeszkody, i przedstawi sugestie, które nie wszystkie są do przyjęcia, ale które mogą pomóc ci odzyskać entuzjazm.

Będziesz żył ciałem i duszą dla swojego projektu.

Jedno jest pewne: przedsiębiorcy nie liczą godzin spędzonych na pracy nad swoim projektem! Twoja rodzina musi być tego świadoma i zaakceptować fakt, że będziesz mniej obecny u ich boku. Czasami przedsiębiorca jest tak zaabsorbowany swoim projektem, że nawet gdy jest fizycznie obecny, jego myśli są gdzie indziej. Jeśli twoja rodzina tego nie akceptuje, trudno będzie ci spokojnie pracować. Jeśli twoja rodzina tego nie akceptuje, trudno będzie ci spokojnie pracować. Wcześniejsza rozmowa i podzielenie się jak największą ilością informacji ograniczy frustrację twojej rodziny. Będziesz jednak musiał być uważny na troski drugiej osoby, na jej zmartwienia, na edukację jej dzieci… i w tym tkwi prawdziwe wyzwanie. Tworzenie biznesu polega również na pokonaniu własnego małego ego.

Poproś swojego partnera o wsparcie finansowe.

Przynajmniej na początku. Chociaż rozpoczęcie działalności gospodarczej może być lukratywne, wczesne etapy rzadko są lukratywne. Wsparcie finansowe partnera przez pewien okres czasu może być nieocenione, aby móc spokojnie rozwijać biznes. Twój partner musi zaakceptować, że budżet będzie bardziej napięty przez kilka miesięcy, zanim będziesz mógł zacząć.

Poproś partnera o wysłuchanie i udzielenie rady.

Droga przedsiębiorcy jest pełna pułapek! Muszą radzić sobie z różnego rodzaju problemami i znajdować rozwiązania, aby utrzymać swoją działalność. W takich chwilach przedsiębiorcy potrzebują moralnego wsparcia ze strony najbliższych im osób. Twoja rodzina może udzielić Ci cennych rad i wsparcia, ale aby to zrobić, musi najpierw zrozumieć, jaka jest stawka w założeniu firmy. I nie zapominaj, że Twoi krewni również potrzebują Twojego wsparcia!

Nigdy nie zapomnij podziękować swojemu partnerowi lub rodzinie!

Przedsiębiorczość wiąże się z trudnościami, ale i z sukcesami! Przedsiębiorca musi dzielić się tymi sukcesami z rodziną i przyjaciółmi, którzy mogą cieszyć się razem z nim. Przedsiębiorcy muszą mówić zarówno o swoich sukcesach, jak i o problemach. Jeśli wyjaśnisz to swojej rodzinie i przyjaciołom przed rozpoczęciem pracy, będą oni w stanie lepiej zrozumieć Twój czasami przytłaczający entuzjazm!

1 thought on “Projekt biznesowy: wsparcie Twojej rodziny i przyjaciół, to konieczność!

  1. Nie wyobrażam sobie, żeby moja żona krytykowała mnie z powodu moich decyzji biznesowych, albo narzekała, że poświęcam jej mniej czasu z tego powodu.

Comments are closed.